O nas
Historia naszej placówki rozpoczęła się 1 kwietnia 2022 roku. Od pierwszego dnia dokładamy wszelkich starań, aby stworzyć miejsce przyjazne oraz bezpieczne. Chcemy, żeby dzieci uczęszczające do naszego żłobka miały najlepszą opiekę, a rodzice mogli bez obaw zostawiać swoje Pociechy pod opieką kochających opiekunek.
Placówka posiada cztery przestronne, jasne, świetnie wyposażone sale, które spełniają wszystkie wymogi straży pożarnej oraz sanepidu. W każdej z nich znajdziemy wszystko to, czego maluszki potrzebują – zabawki, książeczki, materiały edukacyjne i plastyczne. Dbamy o to, żeby nasi podopieczni czuli się bezpiecznie i nuda była im obca. Dodatkowo oprócz spacerów dzieci mogą cieszyć się zabawą na świeżym powietrzu na naszym placu zabaw.
Żłobek zlokalizowany jest przy ulicy prof. Jerzego Stankiewicza 10 w dzielnicy – Jasień i czynny jest w godzinach 6.30-17.00. W ramach opieki realizujemy takie zajęcia jak j. angielski, rytmika, zajęcia logopedyczne, ogólnorozwojowe oraz plastyczne.
Dodatkowo Rodzice mogą skorzystać z konsultacji psychologicznej po uprzednim uzgodnieniu terminu spotkania z Panią Psycholog.
Zajęcia w żłobku:
Angielski przez zabawę. Głównie w postaci piosenek, oraz w każdym tygodniu tematycznym wdrażanie pojedynczych słówek. Sposób taki jest dobry, gdyż dzieci osłuchają się z językiem, i nie będą miały problemu z oswajaniem się z nim oraz uczeniem. Będziemy zaczynać od podstaw, emocje, zwierzęta, czynności, etc.
Rytmika to zajęcia muzyczno – ruchowe kształtujące w dzieciach wyczucie rytmu i słuch muzyczny.
Zajęcia ruchowe ogólnorozwojowe wspierające rozwój dzieci na odpowiednim poziomie. Dużo spacerów i wyjść. Dodatkowo dużo zajęć w ciągu dnia i zabaw związanych z ruchem. Angażowanie dzieci w zabawy ruchowe, przyzwyczajanie do sportu. Nic na siłę, formy zabawy.
Zajęcia sensoryczno – plastyczne – to zajęcia plastyczne z wykorzystaniem wszelkiego rodzaju kolorów, faktur, konsystencji a nawet smaków. Taki rodzaj zajęć oddziałuje na wszystkie zmysły jednocześnie i pomaga dzieciom rozwijać nieskrępowaną aktywność na wszelkich płaszczyznach. Wszystkie materiały używane w prowadzeniu zajęć są bezpieczne, zazwyczaj także jadalne.
Regularne konsultacje z logopedą i psychologiem – spotkania cykliczne, głównie poprzez zabawę i „luźne” spędzanie czasu.